08 Feb

Mateusz Zając

Facebook dalej nie pozwalaj normalnie (poprzez udostępnienie linku do artykułu) udostępniać moich artykułów w swoim serwisie, co opisałem tutaj. Znalazłem na to znacznie lepszy i szybszy sposób niż ten, który został przedstawiony w załączonym przed chwilą artykule.

Wystarczy wejść na stronę https://linkd.pl/ i wkleić na nią link do interesującego nas artykułu. Po chwili serwis linkd wygeneruje skrócony i bezpieczny link do danego artykułu.

Udostępnienie takiego linku na Facebooku jest możliwe. Serwis Facebook nie blokuje takiego linku, ponieważ nie prowadzi on bezpośrednio do artykułu, a wyświetla komunikat z adresem do artykułu, w który wystarczy tylko raz kliknąć, aby być przekierowanym do wpisu na naszym portalu.

Jest to prosty sposób, który może być stosowany za darmo przez każdego czytelnika mojego portalu. Warto zaznaczyć, że udostępnienie skróconego linku przez inne serwisy, które działają na zasadzie natychmiastowego automatycznego przekierowania na dany adres jest niemożliwe.

Algorytmy Facebooka skanują stronę, do której automatycznie prowadzi link. Nie poradzą sobie jednak z serwisem linkd, ponieważ jego technologia nie opiera się na natychmiastowym przekierowaniu, tylko wyświetleniu aktywnego linku, po którego kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na daną stronę.

Komentarze
* Ten email nie zostanie opublikowany na stronie.